Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 14 gości.

Europa: Mniej funduszy pomocniczych

Strefa Euro

Niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" zarzucił w ostatnim wydaniu ministrom finansów krajów Unii kreatywna bulchaterię przy konstruowaniu funduszy pomocniczych dla zagrożonych kryzysem państw.

Jak pisze gazeta, celem niedawnego spotkania w Kopenhadze ministrów finansów krajów strefy Euro miało być stworzenie klimatu zaufania i stabilności.

Jak ocenia komentator dziennika: "ten plan zakończył sie fiaskiem". Uczestnicy spotkania naginali prawdę o wysokości funduszy kryzysowych, które podobno mają rozstrzygnąć o przyszłości całej wspólnoty - jak niegdyś, gdy żonglowano greckimi statystykami.

W komunikacie końcowym mowa jest o ponad bilionie dolarów. Jak mówi komentator dziennika: ministrowie finansów zdecydowali się nawet na chwilową rezygnację z własnej waluty, aby tylko wymieniona kwota posiadała magiczną liczbę dwunastu zer. Podkreśla również, że suma nowych kredytów dla funduszu EMS wynosi w rzeczywistości jedynie 500 mld euro. Wszystkie pozostałe miliardy pochodzą z innych czarodziejskich pudełek. Większość tych środków została już dawno temu wydana lub rozplanowana.

Społeczność

Lenin001