Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 1 użytkownik i 105 gości.

Palikot chce "naprawiać kapitalizm"

Palikot - korektor kapitalizmu

"Budowa nowoczesnego państwa" - z takim hasłem Palikot Przyjechał do Suwałk. Spotkał się tam z grupą około 200 mieszkańców. Rozdawał autografy oraz swoją książkę Kulisy Platformy.

Podczas wydarzenia krytykował rządy premiera Tuska i jego koalicjanta Waldemara Pawlaka, a także polityków Jarosława Kaczyńskiego i Leszka Millera. Podkreślał, że to on wie jak zbudować nowoczesną Polskę - różną od tej, jaką mamy od 1989 roku.

Według Palikota państwo musi być aktywne w budowaniu fabryk i w tworzeniu miejsc pracy. Jak mówił - Czas, w którym państwo polskie jest obojętne, rząd nie interesuje się tym, czy są w Polsce miejsca pracy, czy nie, ten czas się skończył. Nadchodzi korekta kapitalizmu.

Portret użytkownika Bonpo
 #

Okazuje się , iż twór o nazwie Ruch Palikota , w kwestiach socjalno - gospodarczych nie ma niczego sensownego do zaoferowania ludziom pracy notabene grupie społecznej , która została niemal wyrugowana z jedynie słusznej - antyludzkiej , przestępczej i zbrodniczej ideologii i nomenklatury kapitalistyczno - neoliberalnej , czyniąc z jednostki li tylko najemnego wyrobnika z trudem wiążącego przysłowiowy " koniec z końcem " tudzież pariasa - szczęśliwca , któremu przypadła w udziale krótkoterminowa żenująca jałmużna wypłacana jako " zasiłek dla bezrobotnego " .
Zatem jakie pojęcie o problemach przeciętnego Polaka może mieć biznesmen z Biłgoraja i jego koledzy "po fachu " występujący głównie w interesie parweniuszy i zdehumanizowanych " nowobogackich " , których intensywny wysyp nastąpił po jakże " zbawczej " " transformacji " .
Sądzę , iż w tym kraju są ważniejsze kwestie od prowadzenia batalii o dwie skrzyżowane deski , palenie kadzidełek bądź dekorowanie pomników .

Jak można " naprawiać " antyludzki , zdehumanizowany i do szczętu skompromitowany system , który ostatecznie winien zająć miejsce na śmietniku historii bowiem barbarzyństw kapitalizmu nie da się " uczłowieczyć " a udręczone jego wspaniałościami społeczeństwa ; niejednokrotnie mają go serdecznie dosyć ; o czym skutecznie zapominają i nie chcą wiedzieć ; korporacyjne media , brukowce rozmaitych opcji polityczno - światopoglądowych i ich propagandowy bełkot zupełnie dezinformujący " skołowanego " odbiorcę oraz w porażającym stopniu zakłamujący rzeczywistość.

 
Portret użytkownika karolg12345
 #

Kapitalizm pozostanie tylko kapitalizmem - systemem stworzonym dla garstki "elity" takiej jak Pan Palikot, tak samo jak liberał pozostanie tylko liberałem...

 
Portret użytkownika tres
 #

"państwo musi być aktywne w budowaniu fabryk i w tworzeniu miejsc pracy"

No na dzisiejsze czasy jest to postulat "bolszewicki". Ale to kolejne puste hasło którego rzucaniem na wiatr Palikot stara się udawać lewicowca.

Jak przyszło co do czego, tak jak z kwestią emerytur to bez wahania pokazał swoje liberalne oblicze

 
Portret użytkownika MrKoks2342
 #

Niech Palikot majstruje przy kapitalizmie i robi jego pierestrojke. Może skończy sięto tak samo jak z Pierestrojka Gorbaczowa w stalinizmie.

 

Społeczność

SIERP i MŁOT