Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 27 gości.

Komisja Europejska chce kontrolować płace minimalne w krajach UE

EU.jpg

Komisja Europejska ma zamiar ogłosić w przyszłym tygodniu strategię zwiększania zatrudnienia w UE. Chodzi o rozpoczęcie debaty o pensjach, w tym minimalnych w UE, by lepiej odzwierciedlały produktywność danego kraju i nie hamowały konsumpcji.

Dokument ten zostanie przyjęty w najbliższą środę, będzie miał charakter tzw. komunikatu, a nie propozycji legislacyjnych. Ale będzie to pierwszy raz, kiedy KE zajmie się polityką płacową, która pozostaje w wyłącznych kompetencjach narodowych. Niewykluczone też, że na podstawie tego dokumentu, jeśli przyjmą go rządy państw UE, KE będzie w przyszłości wysuwać konkretne rekomendacje dla danego kraju w polityce płacowej.

Komisji Europejskiej chodzi o rozpoczęcie debaty na temat polityki płacowej i opodatkowania pensji w kontekście rosnącego bezrobocia. Zdaniem KE w krajach UE konieczne są reformy rynków pracy oraz zwiększanie popytu na pracę, m.in. właśnie poprzez odpowiednią politykę płacową i redukcję kosztów pracy - tak, by łatwiejsze było tworzenie nowych, ale stabilnych i dobrej jakości miejsc pracy, a z drugiej strony, by zbyt niskie płace minimalne nie hamowały konsumpcji.

Portret użytkownika tres
 #

Zdaniem KE w krajach UE konieczne są reformy rynków pracy oraz zwiększanie popytu na pracę, m.in. właśnie poprzez odpowiednią politykę płacową i redukcję kosztów pracy

Znaczy się że całkiem prawdopodobnie płace minimalne zostaną w wielu krajach Unii znacząco obniżone. Bo przecież wg. kapitalistów wysokie bezrobocie wynika z wysokiej płacy minimalnej, że rzekomo "nie opłaca się" zatrudniać pracowników którym trzeba zapłacić 1500 zł brutto.

z drugiej strony, by zbyt niskie płace minimalne nie hamowały konsumpcji.

Warto by wiedzieć ile będzie wynosić ta wartość płacy minimalnej która rzekomo nie będzie hamować konsumpcji.

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

front