Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

Jemen: Starcia wojska z Al-Kaidą. 100 osób nie żyje.

phpThumb_generated_thumbnail.jpeg

W starciach pomiędzy siłami Al-Kaidy Półwyspu Arabskiego a wojskiem jemeńskim zginęło ponad 100 osób. Starcia rozpoczęli bojownicy Al-Kaidy którzy poniedziałkowym świtem napadli na obóz wojskowy w okolicach miasta Lawder, dużego ośrodka miejskiego prowincji Abjan położonej na południu kraju. W wyniku ataku zginęło 23 żołnierzy związku z czym władze zorganizowały naloty na kryjówki bojowników w trakcie których zginęło ok. 23 osób.
 
Atak Al-Kaidy wiąże się z planem odzyskania kontroli nad wcześniej opanowaną przez rebeliantów prowincją Abjan która graniczy z kontrolowana już przez islamistów Zindżibar oraz szereg prowincji gdzie działa islamska partyzantka jak: Hadramut, Al-Bajda i Szawba.
 
Obecny prezydent Abd Rabu Mansur Hadi który zdobył ten urząd po rezygnacji wcześniejszego prezydenta Ali Abdullaha Saliha, mimo wsparcia udzielanego z USA ma problemy by poradzić sobie z islamską rebelią jak i zwolennikami byłego prezydenta którzy silne są reprezentowani w armii oraz kryzysem gospodarczym i niezadowoleniem społecznym utrzymującym się mimo rezygnacji poprzedniego prezydenta.
 
(Fot. Prezydent Jemenu Abd Rabu Mansur Hadi)

Społeczność

Obama rev