Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 97 gości.

Katowice: Zamieszki w trakcie marszu ONR

4f89863bbb5c8_o.jpg

W sobotę w Katowicach odbył się marsz z okazji 78-ej rocznicy powstania Obozu Narodowo-Radykalnego. Wg. rzecznika organizacji Mariana Kowalskiego, byłego działacza Unii Polityki Realnej, drobnego lubelskiego przedsiębiorcy, manifestacja ma na celu m.in protest w obronie polskości Śląska, na którym w trakcie ostatniego Spisu Powszechnego 800 tysięcy osób zadeklarowało narodowość śląską.
 
W okolicy ul. Stawowej ok 200-300 osobowa demonstracja ONR minęła kilkudziesięciosobową grupę anarchistów, w kierunku nacjonalistów poleciały petardy i butelki. Wg. policji w incydencie został ranny również jeden z funkcjonariuszy. Drugi policjant został poturbowany zabraną mu pałką typu tomfa. Policja aresztowała ok. 30 antyfaszystów, którzy są przetrzymywani w komendzie policji przy ul. Lompego.
 
Policja oskarża antyfaszystów o posiadanie gazu obezwładniającego, kastetów, pałek a nawet imitacji broni palnej.
 
W W Katowicach sobotę demonstrowało też Narodowe Odrodzenie Polski, które protestowało przeciwko "homoseksualnej i lewackiej propagandzie" oraz członkowie Rodziny Radia Maryja, organizacji Solidarni 2010 przeciwko "łamaniu wolności mediów" i za udostępnieniem miejsca Telewizji Trwam na multipleksie cyfrowym.
 
Fot. Centrum Informacji Anarchistycznej.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

UPA