Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 12 gości.

Aleka Papariga: Lud musi dokonać wielkiego kroku głosując na KKE w każdym okręgu wyborczym

KKE kwiecień 2012

Tekst oryginalnie ukazał się w języku angielskim 12.04.2012 na oficjalnej stronie KKE pod adresem:

http://inter.kke.gr/News/news2012/2012-04-12-ekloges/

---------------

Premier L. Papademos ogłosił wcześniejsze wybory w dniu 6 maja po swoim spotkaniu z Prezydentem Republiki K. Papouliasem.

W oświadczeniu wydanym natychmiast potem w siedzibie KC partii Aleka Papariga, sekretarz generalny KC KKE, zauważyła:

„Zwracamy się do wyzyskiwanej klasy robotniczej, dręczonych warstw ludowych miast i wsi, do nowego pokolenia i kobiet, którzy cierpią i wzywamy ich do dokonania w majowych wyborach wielkiego kroku, wielkiego pod każdym względem, głosując na listy KKE w każdym okręgu wyborczym, w całym kraju. Będzie to nowy element i nowa treść tych wyborów. Oto rozwiązanie, a warunkiem wstępnym jest, aby lud połączył słuszną sprawę, którą dobrze znają, oburzenie, które czują, z optymizmem, bojowością i wyłanianiem się inicjatyw ludowych. Rosnący sojusz ludowy musi wyłonić się z wyborów jeszcze potężniejszy i bardziej dynamiczny niż kiedykolwiek, aby przygotował się i poradził sobie z nowymi środkami [oszczędnościowymi], które są przygotowywane i będą jeszcze gorsze niż te, których doświadczyliśmy ze strony rządu PASOK i rządu koalicji PASOK-ND w skład, której przez pewien czas wchodziło również LAOS.

KKE ma rozwiązanie dla ludu, propozycję rządu i władzy. Ale przede wszystkim pokazała, że wie jak walczyć we wszystkich okolicznościach, nie ważne jak zróżnicowanych, wie jak inspirować do optymizmu i dać ludowi siłę, zawsze pozostaje stabilna.

Wzywamy klasę robotniczą i warstwy ludowe, aby nie dały się zmylić tzw. siłom „przeciw memorandum” [„anti-memorandum” forces] , aby nie rozpraszały swoich nadziei na lewo i praw tylko po to, żeby na końcu się zawieść, co byłoby potężnym ciosem dla efektywności walk. Wzywamy je, aby wzięły pod uwagę, że kryzys w UE, w strefie euro będzie się pogłębiał, że w nadchodzących latach UE nie pozostanie taka sama, skurczy się, stworzy to ogromne problemy dla ludów i w konsekwencji ludy muszą zostać wyzwolone z jednokierunkowej ulic UE i rozwoju pod przywództwem właścicieli kapitału, monopoli kosztem ludu.

Wzywamy członków, przyjaciół i zwolenników partii jak również współbojowników, którzy mimo ich poszczególnych poglądów i jakichkolwiek różnic, jakie by ich nie oddzielały od KKE, mimo wszystko walczyli razem z nią przez te wszystkie lata i oczywiście wzywamy członków i przyjaciół KNE [Komunistyczna Młodzież Grecji] do akcji w dzień i w nocy z ofiarnością, aby alternatywna propozycja KKE na wyjście z kryzysu na rzecz ludu dotarła wszędzie. Nie możemy pozwolić, aby pragnący zmiany zostali wprowadzeni w błąd przez partie władzy lub przez niewiedzę, lub dali się zastraszyć reakcyjnej propagandzie i [tym samym] nie dokonali wielkiego kroku i nie zagłosowali na KKE.

Lud musi wyłonić się zwycięski wbrew zastraszającym dylematom, które staną się jeszcze gorsze do momentu otwarcia skrzynek wyborczych.

Straszący chcą ludu pokonanego, ludu na kolanach, aby mogli narzucić te nowe środki [oszczędnościowe]. Oszuści chcą wykorzystać usprawiedliwiony gniew ludowy, aby promować rzekomo proste rozwiązania. Rozwiązania dla ludu nigdy nie są proste. Ale rozwiązanie proponowane przez KKE jest proludowe, prorobotnicze i realistyczne, właśnie dlatego, że jest w interesie ludu i od ludu zależy, czy stanie się rzeczywistością.”

Społeczność

SIERP i MŁOT