Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 19 gości.

Duży sprzeciw Polaków wobec podniesienia podatków jako lewicowych postulatów?

Dotychczasowy wybór Polaków

Według sondażu Instytutu Homo Homini 70 proc. Polaków w wieku 25 - 34 lat uważa że obniżenie podatków i pobudzenie przedsiębiorczości to recepta na walkę z bezrobociem.

Niższe podatki jako główna metoda walki z bezrobociem najmniej zwolenników ma wśród emerytów. W tej grupie zsumowane poparcie propozycji zgłaszanych przy okazji 1 Maja przez lewicę jest najwyższe i wynosi blisko 60 proc.

Z wyników sondażu cieszą się burżuje z PKPP Lewiatan. Według nich, rzekomo "w społeczeństwie spada skłonność do socjalizowania".

Portret użytkownika tres
 #

Tendencyjna i subiektywna opinia.

Przede wszystkim pytanie było sformułowane tendencyjnie. Nikt nie chce żeby to on płacił większe podatki więc wszyscy odpowiadają że chcą. Nikt nie tłumaczył że Lewiatanowi chodzi o obniżenie podatków dla najbogatszych a "pobudzenie przedsiębiorczości" wiązać będzie się z atakiem na prawa pracownicze, obniżeniem pensji minimalnej i dalszemu zwiększeniu zakresu "umów śmieciowych". Gdyby sformułowano pytania rzetelnie - na przykład czy Twoim zdaniem powinno się podwyższyć pensję minimalną i zwiększyć progresję podatkową i zlikwidować umowy śmieciowe" dając alternatywę w postaci "obniżyć pensję minimalną, wprowadzić podatek liniowy i zliberalizować prawo pracy" to z pewnością proporcje byłyby odwrotne jak nie jeszcze bardziej niekorzystne dla "Lewiatana".

Propaganda PKPP "Lewiatan" nie ma wiele wspólnego z rzeczywistymi nastrojami polskiego społeczeństwa

 

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Amerykańska gospodarka 2008