Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 16 gości.

Huta Batory

Konrad Markowski: Prawo pod wyzyskiwaczy

Strajk w Hucie Batory

Pracę wprowadziło już wielu spośród organizatorów strajku w Hucie Batory. Strajku przeciwko umowom śmieciowym

Żal, gorycz, rozpacz - mówią ludzie zwolnieni z Huty Batory

Strajk w Hucie Batory

Wczoraj pracownicy stalowni Huty Batory dostali oficjalne listy osób, które zostały zwolnione za porozumieniem stron. W sumie znalazło się na nich 112 nazwisk.

Huta Batory: brutalna polityka wobec pracowników, zwolnienia 112 osób

images.jpeg

Po strajkach w hucie Batory, które były protestem przeciwko zmianom umów pracowniczych na śmieciowe, "pracodawca" ogłosił listę zwolnionych, na której znalazły się nazwiska 112 pracowników huty.

Chorzów: pracownicy huty Batory nie poddają się

images.jpeg

POnad sto osób zebrało się pod budynkiem huty Batory w Chorzowie. Hutnicy liczą na rozpoczęcie rozmów z zarządem spółki.

Huta Batory - poparcie dla walki strajkowej - przeciwko skandalicznej polityce prezesa spółki Alchemia!

strajk w Hucie Batory kwiecień 2011

POPARCIE

List Bogusława Ziętka do Donalda Tuska

"Niech Pan na przykładzie tej Załogi, która jest wypychana na "umowy śmieciowe", zmuszana do przyjęcia skandalicznych i urągających cywilizowanym standardom warunków zatrudnienia, pokaże jakie będą Ich emerytury, kiedy zostaną zmuszeni do pracy do 67. roku życia. Czy będą wyższe?" - pyta o losy pracowników Huty Batory w liście otwartym dopremiera Donalda Tuska przewodniczący WZZ "Sierpień 80", Bogusław Ziętek.

Kilkuset pracowników Huty Batory w Chorzowie i powiązanych z nią spółek strajkuje od poniedziałku przeciwko zwolnieniom z pracy lub przenoszeniu ich do agencji pracy tymczasowej, gdzie są zmuszani do przyjęcia zatrudnienia na "umowach śmieciowych", na gorszych warunkach pracy i pracy, za część swojego wcześniejszego wynagrodzenia.

"Tak wygląda rzeczywistość, prywatyzacja i masowe zatrudnianie na umowach śmieciowych, o których powiedział Pan w kontekście podnoszenia wieku emerytalnego, "że nazywanie każdej umowy, która nie jest etatem umową śmieciową, jest dość poważną przesadą". Niech Pan to powie strajkującej od wielu dni kilkusetosobowej Załodze Huty Batory, która w akcie desperacji i obrony przed tego typu "śmieciowym zatrudnieniem", podjęła spontaniczny protest" - napisał przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" w liście do szefa polskiego rządu. I podkreślił, że mowa tu o pracownikach spółek jednego z najbogatszych Polaków.

Ziętek pyta wprost Tuska ile wynosić będą emerytury pracowników chorzowskiej huty pracujących na "umowach śmieciowych", kiedy zostaną zmuszeni do pracy do 67. roku życia.

"Przez ostatnie kilka tygodni przekonywał Pan polskie społeczeństwo do konieczności podniesienia wieku emerytalnego. Padało wiele słów o odpowiedzialności i odwadze. Apelował Pan do społeczeństwa o zrozumienie konieczności takiej decyzji. Przekonywał Pan Polki i Polaków, że muszą dłużej pracować, a władza, w tym także Pański Rząd stworzy im warunki do pracy, która da im w przyszłości wyższą - godną emeryturę" - pisze Bogusław Ziętek. I przypomina premierowi, że podczas batalii o podniesienie wieku emerytalnego mówi dużo o odpowiedzialności. Dodaje, że może skłoni to rząd do zainteresowania się losem protestujących pracowników Huty Batory.

Przewodniczący WZZ "Sierpień 80" wyraźnie podkreśla, że pracownicy Huty Batory są tylko przykładem sytuacji, w jakiej znajdują się w Polsce miliony pracowników, zatrudnionych na "umowach śmieciowych". "Tak zatrudnionym, chce Pan zafundować pracę do 67 roku życia, bez rozwiązania najważniejszego problemu, jakim jest dziś zatrudnianie pracowników na "umowach śmieciowych", jak to ma miejsce w przypadku Załogi Huty Batory" - ciągnie przewodniczący związku.

W ocenie "Sierpnia 80" chorzowska huta jest kolejnym przykładem zakładu, który po prywatyzacji zamiast zapewnić pracownikom lepsze warunki pracy, stałe umowy i właściwy poziom wynagrodzenia, proponuje im "śmieciowe umowy" i skandalicznie obniżony poziom wynagrodzeń, mimo że przynoszą swoim nowym właścicielom wielomilionowe zyski.

http://wzz.org.pl/posty/huta-batory---list-b.zietka-do-d.tuska

Chorzów: Rozpoczął się strajk w Hucie Batory!

Strajk Huta Batory 2 kwietnia 2012

W poniedziałek 2 kwietnia kilkuset pracowników walcowni i stalowni w chorzowskiej Hucie Batory rozpoczęli spontaniczny strajk.

Chorzów: Pikieta pracowników Huty Batory

Huta Batory.jpg

Jak podaje strona Grupy na rzecz Partii Robotniczej.

Pracownicy Huty Batory szykują się do kolejnych protestów

Huta Batory pikieta 13 lipca 2011

Związki zawodowe działające w produkującej stalowe rury chorzowskiej Hucie Batory, w tym WZZ "Sierpień 80" ogłosiły pogotowie protestacyjne.

Huta Batory: Pracownicy domagają się 8-letnich gwarancji zatrudnienia

Huta Batory pikieta 13 lipca 2011

Związki zawodowe działające w Hucie Batory w Chorzowie ogłosiły 18 lipca wejście w spór zbiorowy z pracodawcą.

Społeczność

Sierp i młot