Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 15 gości.

paliwa

Paliwa znowu drożeją

Paliwo

Wakacje w pełni, i zanosi się, że drogo za nie zapłacimy – a w każdym razie, za wyjazdy. Ceny paliw właśnie gwałtownie podskoczyły i cały czas idą w górę.

Unia Europejska: Samochody mają palić mniej

Paliwo

Nowe samochody produkowane i sprzedawane po 2020 roku mają spalać średnio 3,9 litra benzyny bądź oleju napędowego na sto kilometrów. Przewidywania ekspertów od motoryzacji?

Paliwo tanieje

Paliwo

Ceny paliw na stacjach tanieją średnio od 2 do 5 groszy. Na niektórych stacjach ceny spadły nawet o 40 gr.

Niebywałe! Benzyna tanieje!

6536_paliwo.jpg

Dobra wiadomość dla kierowców, głównie tych poruszających się samochodami z silnikami benzynowymi – ceny paliw tuż przed długim weekendem spadły i wynoszą średnio 5, 72 zł za benzynę 95.

Korzyść z wysokich cen paliw?

6536_paliwo.jpg

Ceny paliw są astronomiczne, ale istnieje szansa, że właśnie dzięki temu kierowcy zaoszczędzą choć parę złotych na ubezpieczeniach – informuje portal RMF24.pl.

Kolejne podwyżki cen paliw

paliwo.jpeg

Od 1 maja znikają ulgi w podatku akcyzowym dla biopaliw i biokomponentów. W praktyce oznacza to, że ceny paliw mogą pójść w górę, bo producenci będą musieli odprowadzić wyższy podatek.

Bedą dalsze wzrosty cen paliw

paliwo.jpeg

W przyszłym tygodniu ceny paliw na stacjach benzynowych będą nadal rosły, a cena benzyny Pb95 przekroczy 5 zł za litr - wynika z analizy portalu e-petrol.pl.

Koncern BP i Rosja będą razem eksploatować złoża ropy i gazu w Arktyce

bp.png

BP, dawne British Petroleum, i rosyjski, kontrolowany przez państwo koncern Rosnieft będą wspólnie eksploatować złoża ropy i gazu na rosyjskim szelfie arktycznym - donosi BBC.

Powstał ropociąg łączący Rosję z Chinami

chiny_rosja_flagi.JPG

Ropociąg łączący Syberię z rafineriami chińskiego miasta Daqing (północny wschód kraju) został w sobotę uruchomiony, umożliwiając Chinom dywersyfikację źródeł surowców energetycznych.

Ceny ropy naftowej najwyższe od dwóch lat

ropa czarne złoto.gif

Ropa naftowa na giełdzie paliw w Nowym Jorku drożeje; jej cena jest najwyższa od 2 lat. To nadal reakcja na decyzję Fed o działaniach, które mają pobudzić gospodarkę - podają maklerzy.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

LENIN