Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

morderstwa

Wenezuela: Morderstwa rewolucyjnych działaczy politycznych

Wenezuela

W ostatnią sobotę haitańsko-wenezuelski działacz polityczny Fritz Saint Louis (54 l.) został zamordowany w swoim domu na przedmieściach Caracas.

Guillermo Almeyra: Imperialistyczni gangsterzy

Martwy Kaddafi

 
Imperialistyczni gangsterzy

See video

Film - Kaddafi żywy na platformie, zakrwawiona głowa
 
http://www.youtube.com/watch?v=RyloRjHg8Zk&feature=player_embedded&skipcontrinter=1
 
Film -  Kaddafi martwy, wleczony po ulicyhttp://www.youtube.com/watch?v=BX19d4SOdjE&feature=related

 
 
 
 
Ben Ladena, podobnie jak talibowie agenta CIA przez całą wojnę w Afganistanie z inwazją radziecką oraz wspólnika prezydenta George'a Busha w przemyśle naftowym, zamordowano bezbronnego podczas wielkiej operacji gangsterskiej, a następnie wrzucono do morza, aby nie mógł mówić na procesie i aby nawet jego grób nie mógł posłużyć za miejsce spotkań tych wszystkich, którzy w Pakistanie i Afganistanie potępiają kolonializm zbrodniarzy imperialistycznych. Teraz imperialiści francusko-angloamerykańscy wykorzystali barbarzyństwo i nienawiść międzyplemienną, aby pozbyć się Kaddafiego, który jako więzień byłby dla nich niebezpieczny.
 
 
 
Nowy rząd libijski, który wyłoni się z zaciekłej walki między różnymi klanami i interesami składającymi się na obecną TRN, będzie mógł więc - już bez kaddafizmu - renegocjować układ sił między regionami i plemionami i ulec imperializmowi, który stara się go sobie podporządkować, ale utopił przeszłość w krwawej łaźni i zrodzi się na oczach świata napiętnowany horrorem i hańbą.
 
 
Libijczycy nie będą wspominać Kaddafiego jak nowego Omara Muchtara, powieszonego przez faszystów przywódcę ruchu oporu wobec imperializmu włoskiego, ponieważ zanim zamordowali go byli wspólnicy i służalcy, on również był odpowiedzialny za niezliczone zbrodnie i olbrzymie zdrady. Lincz Kaddafiego będzie jednak jeszcze jedną plamą na wizerunku jego oprawców i zarządców okrutnej sfory – ta wykonała na nim karę śmierci wydaną przez imperialistów na ich własnych agentów, których muszą się pozbyć.
 
Artykuł ukazał się w argentyńskiej „La Jornada Quincenal” 20 października 2011 r.
 
Tłum. Zbigniew Marcin Kowalewski
 
 
 

Gwatemala: Znany argentyński piosenkarz folkowy Facundo Cabral został zamordowany

Facundo Cabral

Jeden z najpopularniejszych piosenkarzy folkowych w Ameryce Łacińskiej Facundo Cabral został zastrzelony w stolicy Gwatemali - mieście Gwatemala. Motywy dokonania tej zbrodni nie są jasne.

Społeczność

LENIN - rocznica