Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

Dług

Rośnie zadłużenie samorządów

pieniądze.jpg

Wzrosło polskie zadłużenie zagraniczne

Kryzys

Zadłużenie zagraniczne Polski ogółem wyniosło 278,42 mld euro na zakończenie I kwartału 2013 r.

Grecja: Ani SYRIZA ani PASOK nie będą w stanie utworzyć rządu

grecki rząd.jpg

11 maja w Atenach rozpoczęły się rozmowy w sprawie utworzenia nowego rządu w Grecji, niestety nie doszło do kompromisu między Radykalną Lewicą a Nową Demokracją, Partią Demokratycznej Lewicy i PASOKIEM.
Ugrupowanie DIMAR (Demokratyczna Lewica) domagało się od partii żeby radykalna lewica(SYRIZA) dołączyła się do ich koalicji żeby stworzyć większość w Greckim rządzie niestety po ich odmowie szanse na to spadły blisko do zera.

Zasadnicze rozbieżności między SYRIZĄ a ND i PASOK-iem wynikają z tego że ta pierwsza chce odrzucić "plan oszczędnościowy" tak jak tego chcą obywatele greccy a rządząca obecnie koalicja ND-PASOK chce wręcz przeciwnie żeby ten plan uchwalono.
Przywódca PASOK Ewangelos Wenizelos wyraził w piątek ubolewanie z powodu postawy radykalnej lewicy. "Naród zlecił nam współpracę. Mam nadzieję, że na następnym posiedzeniu u prezydenta państwa wszyscy lepiej się zastanowią" - podkreślił

Aleksis Tsiparis (szef partii Syriza) opowiada się za tym żeby dalej walczyć z kryzysem zadłużeniowym Grecji w strefie Euro, jednak nie chce wprowadzić programu oszczędności na lata 2013/2014 który mógłbym przynieść nawet 11,5 mld euro

Według najnowszych sondaży jeśli teraz odbyłyby się wybory pewnym faworytem jest Syriza z poparciem 23% ankietowanych.

Społeczność

BLOOD