Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 11 gości.

windykacja

Mamy kryzys, rosną długi, windykatorzy zarabiają

money.jpg

Kryzys ekonomiczny szaleje – alarmuje Gazeta Polska Codziennie – ludziom żyje się coraz trudniej, coraz częściej więc, zmuszeni koniecznością, sięgają po pożyczki.

Parabanki rozpoczynają współpracę z Biurem Informacji Kredytowej

provident_portfel_mailing_480x320_04b.jpg

Jak donosi portal Bankier.pl dwoje potentatów z rynku szybkich kredytów tzw. chwilówek- Provident i Profi Credit prowadzą rozmowy o rozpoczęciu współpracy z Biurem Informacji Kredytowej.

E-sądy na rękę głównie windykatorom

Dlug_2223411.jpg

W grudniu 2009 roku media obiegła wiadomość o możliwości składania pozwów w prostych sprawach cywilnych za pośrednictwem internetu. Tzw.

Jedna z największych firm windykacyjnych Grupa Kapitałowa KRUK, planuje jeszcze w styczniu br. złożyć do sądu w Lublinie około 3 tysiące e-pozwów przeciwko dłużnikom. Obecnie na jeden nakaz zapłaty czeka się średnio od 8 do 6 tygodni. Niedługo może to być tylko kilka dni.

KRUK w pierwszych trzech kwartałach 2009 roku złożyła pozwy sądowe przeciwko 60-ciu tysiącom dłużników. Jak stwierdził w wypowiedzi dla portalu "Strefa Biznesu", prezez zarządu spółki Piotr Krupa, teraz liczba ta może wzrosnąć nawet kilkakrotnie.

W 2008 roku GK KRUK, została ukarana karą finansową przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za zastraszanie dłużników, wywieranie presji psychicznej, nierzetelne informowanie o konsekwencjach niespłacenia długu oraz zawyżanie jego wartości. Jej pracownicy mieli straszyć dłużników nasłaniem agencji detektywistycznej na właściwy dla nich urząd ZUS czy licytowaniem wierzytelności za pomocą gazet lub internetu.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

rot front