Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 16 gości.

pieniądze

Polska hojność, czyli 100 mln euro planowanej pożyczki dla Ukrainy

Ukraina rozszarpywana przez imperializmy

Rzeczpospolita Polska jest państwem biednym, gdzie na wszystko brakuje, zwłaszcza zaś na politykę społeczną. W niektórych sytuacjach nasi rządzący potrafią jednak być bardzo hojni.

NBP wspomoże budżet państwa 5 mld zł

pieniądze_0.jpg

Narodowy Bank Polski ponownie wystąpi w roli ratownika polskiego budżetu – informuje portal RMF24.pl. W tym roku przekaże do państwowej kasy aż 5 mld zł. Pieniądze te pochodzą z zysków NBP.

Polacy europejskimi mistrzami oszczędności?

money.png

Okazuje się, że przeciętny Polak w dziedzinie oszczędzania przewyższa nie tylko Niemca, Czecha czy Słowaka, ale też średnią europejską – donosi Dziennik Gazeta Prawna.

Jak zmarnotrawić pół miliona złotych, czyli nowa strona Sądu Najwyższego

Internet

W Polsce oszczędza się na (prawie) wszystkim: na szkolnictwie, służbie zdrowia i innych żywotnych kwestiach, tymczasem są instytucje, które lekką ręką wydają ogromne pieniądze.

Brawo! Węgry postawiły się MFW!

2060236.jpg

Negocjacje na linii Międzynarodowy Fundusz Walutowy i UE- Węgry zostały zerwane przez MFW.
 
 

Kielce: Sąd ogłosił upadłość Collar Textil

20697.jpg

Sąd Rejonowy w Kielcach ogłosił upadłość przedsiębiorstwa Collar Textil z Opatowa. Wnioskowali o to pracowniwcy Collaru i burmistrz Opatowa.

Zakład jest od 10 grudnia okupowany przez pracowników którzy nie chcieli dopuścić by oskarżany o działalnie na niekorzyść firmy likwidator Jerzy R, doprowadzi do wywiezienia majątku firmy. 18 grudnia pracownicy Collaru zorganizowali w Opatowie demonstrację. 29 grudnia kilka osób rozpoczęło strajk głodowy.

Społeczność

Pokój i ziemia