Multimedia

Kto przegląda

W tej chwili stronę przegląda 0 użytkowników i 8 gości.

PPR

Głos Robotniczy: "Pierwsza wigilia"

wigilia.jpg

 
„PIERWSZA WIGILIA”

Jak tchórze z endecji i sanacji zdradzili Polskę - peperowcy, pepesowcy, ludowcy są tą siłą, która ujęła w swe ręce sztandar walki o honor i wolność Narodu

PPR walczy i zwycięża

O tym pisał łódzki „GŁOS ROBOTNICZY” - PISMO POLSKIEJ PARTII ROBOTNICZEJ w czwartek, 5 lipca 1945 roku.

Norbert Kołomejczyk: Władysław Gomułka i jego koncepcja polskiej drogi do socjalizmu

towarzysz Wiesław.jpg

1 WRZEŚNIA 1982 r. zmarł w Warszawie Władysław Gomułka. Od listopada 1943 r. do sierpnia 1948 r. był sekretarzem generalnym KC Polskiej Partii Robotniczej [1], a od października 1956 r.

Ryszard Rauba: O co walczymy ? - Deklaracja programowa Komitetu Centralnego Polskiej Partii Robotniczej (tzw. mała deklaracja, Warszawa, 1 marca 1943 roku)

PPR walczy i zwycięża

 
 
 
 
 
 

Przypisy:
 

1KC PPR miał tu ma myśli funkcjonujący wówczas w podziemiu, konspiracyjny administracyjny aparat państwowy (tzw. Administracja Zastępcza). Aparat ten tworzony był w okresie okupacji hitlerowskiej przez Komendę Główną Armii Krajowej i tzw. Delegaturę Rządu emigracyjnego na kraj.

Manifest Lipcowy PKWN

200px-PKWN_manifest.jpg

67 lat temu, 22 lipca 1944 roku, został wydany Manifest Polskiego Komitetu Wyzwolenia Narodowego. Z tej okazji warto przypomnieć okoliczności jego powstania, jak i epokowe znac

Andrzej Werblan: PKWN - legendy a rzeczywistość

pkwn_lublin_1944.gif

Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego miał dwie legendy propagandowe. W Polsce Ludowej - biała, od 15 natomiast lat [tekst z 2004 r. – przyp.red.] - czarna, obie na swój sposób nieprawdziwe.

Ogłoszenia parafialne

Społeczność

Obama rev